Alle produktoplysninger er leveret af forhandlere. Socialstyrelsen har intet ansvar for hverken indhold, oprindelse, fejl og mangler eller nogen form for skade, der måtte følge af brug af oplysningerne. Socialstyrelsen har ikke bemyndigelse til at godkende produkter, og vurderer ikke produkternes kvalitet. Ok, fjern denne besked

Birillo gå-/siddestol

Birillo gå-/siddestol
Birillo er en gå-/siddestol, der er udviklet med henblik på at give børn fra 2-8 år mulighed for, at bevæge sig i siddende stilling. Findes i 4 udgaver. Der kan desuden bestilles bordplade af plexiglas samt nakkestøtte til alle 4 str.

Klassificering
12 06 09 05 - Gangstole uden styr

Dokumenter


Produktserien indeholder 4 produkter.

Tekniske data opsummeret

Tekniske data vedrørende produkt 1 til 4 i produktserien. Klik på et HMI-nr for at se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 1 - 4
Egenskab/HMI-nr.29440294412944229443
Udviklet til børn info
Produkter til børn skal overholde særlige sikkerhedskrav, som fx fremgår af udvalgte standarder. Det er forhandleren af produktet som har anført, at produktet er udviklet til børn. Socialstyrelsen påtager sig intet ansvar i forhold til denne vurdering.
JAJAJAJA
Indendørs brugJAJAJAJA
Udendørs brugNEJNEJNEJNEJ
BryststøtteNEJNEJNEJNEJ
RygstøtteNEJNEJNEJNEJ
Sædehøjde, min. (cm)17192021
Sædehøjde, max. (cm)25283238
Udvendig bredde, max. (cm)59647277
Udvendig længde, max. (cm)48495758
Vægt (kg)8101112
Brugervægt, max. (kg)30405060
UnderarmsstøtteNEJNEJNEJNEJ