Alle produktoplysninger er leveret af forhandlere. Socialstyrelsen har intet ansvar for hverken indhold, oprindelse, fejl og mangler eller nogen form for skade, der måtte følge af brug af oplysningerne. Socialstyrelsen har ikke bemyndigelse til at godkende produkter, og vurderer ikke produkternes kvalitet. Ok, fjern denne besked.

Quickie Easy 200

Quickie Easy 200
Quickie Easy 200 har en lang række muligheder for personlig og individuel indstilling, samt montering af tilbehør, så stolen uden problemer kan tilpasses den enkeltes behov. Stolen har fast forramme og mange tilbehørsmuligheder. Kan fås i 32 forskellige farver.

Klassificering
12 22 03 08 - Manuelle kørestole, sideværts sammenklappelige



Produktserien indeholder 108 produkter.
Produktserien indholder desuden 18 udgåede produkter. Inkludér udgåede produkter.

Tekniske data opsummeret

Tekniske data vedrørende produkt 91 til 108 i produktserien. Klik på et HMI-nr for at se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 91 - 100
Egenskab/HMI-nr.28750287512875228753287542875528756287572875828759
Udviklet til børn info
Produkter til børn skal overholde særlige sikkerhedskrav, som fx fremgår af udvalgte standarder. Det er forhandleren af produktet som har anført, at produktet er udviklet til børn. Socialstyrelsen påtager sig intet ansvar i forhold til denne vurdering.
NEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædebredde indstilleligNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædedybde indstilleligNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædevinkel indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Balancepunkt indstilleligtJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Hængekøje sæde info
I modsætning til fast sæde
JAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Fast sæde info
I modsætning til hængekøje sæde
NEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Ryglænsvinkel indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Ryglænshøjde indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
SkubbehåndtagJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Indstillelige skubbehåndtagJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
ForhjulsdrevenNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Drivhjul, quick releaseJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Beregnet til fastspænding i bilJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Hjælpemotor kan eftermonteresJAJAJAJAJAJAJAJAJAJA
Brugervægt, max. (kg)120120120120120120120120120120
Sædebredde, min. (cm)52525252525252525254
Sædebredde, max. (cm)52525252525252525254
Sædedybde, min. (cm)34363840424446485034
Sædedybde, max. (cm)34363840424446485034
Sædehøjde, min. (cm)43434343434343434343
Sædehøjde, max. (cm)52525252525252525252
Ryglænshøjde, min. (cm)27,527,527,527,527,527,527,527,527,527,5
Ryglænshøjde, max. (cm)47,547,547,547,547,547,547,547,547,547,5
Total bredde (cm)72727272727272727274
Total længde (cm)848688909294969810084
Vægt (kg) info
Kørestolens vægt opgives inkl. hjul og benstøtter.
14141414141414141414

Produkt 101 - 108
Egenskab/HMI-nr.2876028761287622876328764287652876640913
Udviklet til børn info
Produkter til børn skal overholde særlige sikkerhedskrav, som fx fremgår af udvalgte standarder. Det er forhandleren af produktet som har anført, at produktet er udviklet til børn. Socialstyrelsen påtager sig intet ansvar i forhold til denne vurdering.
NEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædebredde indstilleligNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædedybde indstilleligNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædevinkel indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJA
Balancepunkt indstilleligtJAJAJAJAJAJAJAJA
Hængekøje sæde info
I modsætning til fast sæde
JAJAJAJAJAJAJAJA
Fast sæde info
I modsætning til hængekøje sæde
NEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Ryglænsvinkel indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJA
Ryglænshøjde indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJA
SkubbehåndtagJAJAJAJAJAJAJAJA
Indstillelige skubbehåndtagJAJAJAJAJAJAJAJA
ForhjulsdrevenNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Drivhjul, quick releaseJAJAJAJAJAJAJAJA
Beregnet til fastspænding i bilJAJAJAJAJAJAJAJA
Hjælpemotor kan eftermonteresJAJAJAJAJAJAJAJA
Brugervægt, max. (kg)120120120120120120120140
Sædebredde, min. (cm)5454545454545454
Sædebredde, max. (cm)5454545454545454
Sædedybde, min. (cm)3638404244464850
Sædedybde, max. (cm)3638404244464850
Sædehøjde, min. (cm)4343434343434343
Sædehøjde, max. (cm)5252525252525252
Ryglænshøjde, min. (cm)27,527,527,527,527,527,527,527,5
Ryglænshøjde, max. (cm)47,547,547,547,547,547,547,547,5
Total bredde (cm)7474747474747474
Total længde (cm)86889092949698100
Vægt (kg) info
Kørestolens vægt opgives inkl. hjul og benstøtter.
1414141414141414

Side: 1 2 3 4