Multi Care Aps - alle produktgrupper
Klik på en produkgruppe for at se alle produkter fra Multi Care Aps i produktgruppen.
Hjælpemidler til træning af social adfærd
Herunder hører fx terapidukker og sociale robotter.
Andre hjælpemidler til lysstimulering
Andre hjælpemidler, som anvender lys til stimulering via synssansen, herunder hører fx døgnrytmelamper og søvnbriller.
Hjælpemidler til lydstimulering
Hjælpemidler til lydterapi og sansestimulering med lydbølger. Herunder hører fx apparater til tinnitusmaskering.
Sansestimulerende puder
Puder som stimulerer det sensoriske nervesystem med henblik på øget kropsbevidsthed og beroligelse, herunder kuglepuder.
Sansestimulerende møbler
Møbler som stimulerer det sensoriske nervesystem med henblik på øget kropsbevidsthed og beroligelse, herunder gyngestole, kuglestole og sansestimulerende madrasser.
Sansestimulerende tøjdyr og dukker
Krammedyr og krammedukker, som stimulerer det sensoriske nervesystem med henblik på øget kropsbevidsthed og beroligelse. Herunder hører fx tøjdyr med tyngde.
Andre hjælpemidler til sansestimulering gennem fysisk berøring
Herunder hører fx tyngdekraver og vægtmanchetter.
Hjælpemider til træning af sanseintegration
Produkter til at facilitere hjernens koordinering af indtryk fra forskellige sanser.Legepladsredskaber
Indendørs og udendørs konstruktioner til leg, uden fastsatte regler, fx legehuse og gynger.
