Netti III Elektrisk

Netti III Elektrisk
Stolen leveres med 24 tommer drivhjul med quick‑release og 7 fastbane forhjul med quick‑release. Trinløs, elektrisk justerbar ryg med strop og UNO‑rygpude. Elektrisk justerbart sæde. Elektrisk justerbare benstøtter inkl. lægpuder og vinkeljusterbare fodplader, højdejusterbare armlæn, UNO‑sædepude, skubbehåndtag og siddeplade. Maxl brugervægt 145 kg

Klassificering
12 22 18 04 - Manuelle hjælpermanøvrerede komfortkørestole med sædetilt



Produktserien indeholder 8 produkter.

Tekniske data opsummeret

Tekniske data vedrørende produkt 1 til 8 i produktserien. Klik på et HMI-nr for at se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 1 - 8
Egenskab/HMI-nr.6118961190611916119261193611946119561196
Sædebredde indstilleligNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædedybde indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJA
Ryglænshøjde indstilleligJAJAJAJAJAJAJAJA
ForhjulsdrevenNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Hjælpemotor kan eftermonteresJAJAJAJAJAJAJAJA
Kan monteres på trappekørerJAJAJAJAJAJAJAJA
Beregnet til fastspænding i bilJAJAJAJAJAJAJAJA
Mulighed for elektrisk betjening af sædetiltJAJAJAJAJAJAJAJA
Mulighed for elektrisk betjening af rygfældningJAJAJAJAJAJAJAJA
NakkestøtteJAJAJAJAJAJAJAJA
Mulighed for centerhængt benstøtteNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Balancepunkt indstilleligtJAJAJAJAJAJAJAJA
Indstillelige skubbehåndtagJAJAJAJAJAJAJAJA
Hjul med drivringeJAJAJAJAJAJAJAJA
TransithjulNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
SammenklappeligNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Sædebredde, min. (cm)3538404345505560
Sædebredde, max. (cm)3538404345505560
Sædedybde, min. (cm)3939393939393939
Sædedybde, max. (cm)57,557,557,557,557,557,557,557,5
Sædehøjde, min. (cm)44,544,544,544,544,544,544,544,5
Sædehøjde, max. (cm)48,548,548,548,548,548,548,548,5
Ryghøjde, min (cm)5050505050505050
Ryghøjde, max (cm)6060606060606060
Total bredde (cm)
I smalleste konfiguration.
5962646769747984
Total længde (cm)110110110110110110110110
Vægt (kg)
Kørestolens vægt opgives inkl. hjul og benstøtter.
3636,53737,538394041
Brugervægt, max. (kg)145145145145145145160160
Sædetilt fremad (°)
Det antal grader, som sædeenheden kan vippes fremad, målt fra sædets vandrette position.
88888888
Sædetilt bagud (°)
Det antal grader, som sædeenheden kan vippes bagud, målt fra sædets vandrette position.
1818181818181818
Rygfældning, max. (°)
Det antal grader, som ryggen kan lægges tilbage, målt fra lodret position.
4545454545454545