LEVO LAE Stå-op kørestol

LEVO LAE Stå-op kørestol
Kørestol med fast aluminiumsramme og hydraulisk ståfunktion. Sving- og drivhjul har quick‑release. Ryglænet kan foldes fremad. Ryg- og sædebetræk kan justeres via velcrofæste.

Klassificering
12 22 03 15 - Manuelle kørestole med ståfunktion



Produktserien indeholder 7 produkter.
Produktserien indholder desuden 7 udgåede produkter. Inkludér udgåede produkter.

Tekniske data opsummeret

Tekniske data vedrørende produkt 1 til 7 i produktserien. Klik på et HMI-nr for at se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 1 - 7
Egenskab/HMI-nr.268371485891971819721268411971919723
Sædevinkel indstilleligJAJAJAJAJAJAJA
Balancepunkt indstilleligtJAJAJAJAJAJAJA
Fås med fast sæde
I modsætning til hængekøje sæde
NEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Ryglænsvinkel indstilleligJAJAJAJAJAJAJA
Ryglænshøjde indstilleligJAJAJAJAJAJAJA
SkubbehåndtagNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
ForhjulsdrevenNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Beregnet til fastspænding i bilJAJAJAJAJAJAJA
Ståfunktion, elektriskNEJNEJNEJNEJNEJNEJNEJ
Brugervægt, max. (kg)120120120120120120120
Sædehøjde, min. (cm)48484848484848
Sædehøjde, max. (cm)57575757575757
Ryglænshøjde, min. (cm)31313131313131
Ryglænshøjde, max. (cm)56565656565656
Total bredde (cm)60626464646767
Total længde (cm)869386931008693
Vægt (kg)
Kørestolens vægt inkl. hjul og benstøtter.
18191819201819
Sædebredde (cm)38404242424545
Sædedybde (cm)38423843523843
Sædedybde kan forøges til (cm)38423843523843