Engangsbuksebleer til voksne, moderat urininkontinens fra LivetSomSenior ApS

Engangsbuksebleer til voksne med sugeevne på 700-1699 ml.

Filtrér på detaljer

    
    
    
    
    
 info
Sugeevne ved nedsænkning i vand. Sugeevne ved brug er mindre.
ml
 info
Brugerens hoftemål
cm (± 4 cm)
kr. 
Nulstil
Alle produktoplysninger er leveret af forhandlere. Social- og Boligstyrelsen har intet ansvar for hverken indhold, oprindelse, fejl og mangler eller nogen form for skade, der måtte følge af brug af oplysningerne. Social- og Boligstyrelsen har ikke bemyndigelse til at godkende produkter, og vurderer ikke produkternes kvalitet. Ok, fjern denne besked.
2 produktserier.
Tena Pants Plus - fås i fire størrelser (Small til XL)

Tena Pants Plus - fås i fire størrelser (Small til XL)

Bukseble fra TENA til både mænd og kvinder. Egner sig til personer med moderat til svær inkontinens. Den tages på og bæres som normalt undertøj.
Fås i fire størrelser:
Small - hoftemål på 65 til 85 cm.
Medium - hoftemål på 80 til 110 cm.
Large - hoftemål på 100 til 135 cm.
XL - hoftemål på 120 til 160 cm.
Sendes i diskret emballage.

Føj til huskeliste

LivetSomSenior ApS
Haraldsborgvej 20
4000 Roskilde

Tena for Men, Level 4 - til svær inkontinens

Tena for Men, Level 4 - til svær inkontinens

Kraftig bukseble fra TENA særligt udviklet til mandens anatomi. Bleen er velegnet til personer med svær inkontinens. Den fremstår som almindeligt undertøj med sort kant og små striber. Ved skift kan bleen åbnes i siden. Alle TENA-produkter fra LivetSomSenior sendes i neutral/diskret emballage uden angivelse af pakkens indhold.

Føj til huskeliste

LivetSomSenior ApS
Haraldsborgvej 20
4000 Roskilde