Betræk til dyner og hovedpuder fra Seniorshop ApS

Dyne- og hovedpudebetræk.

Filtrér på detaljer

    
    
cm (± 3 cm)
cm (± 3 cm)
kr. 
Nulstil
Alle produktoplysninger er leveret af forhandlere. Social- og Boligstyrelsen har intet ansvar for hverken indhold, oprindelse, fejl og mangler eller nogen form for skade, der måtte følge af brug af oplysningerne. Social- og Boligstyrelsen har ikke bemyndigelse til at godkende produkter, og vurderer ikke produkternes kvalitet. Ok, fjern denne besked.
2 produktserier.
Sengesæt, inkontinens

Sengesæt, inkontinens

Det er udviklet til hospitals- og plejesektoren for at efterkomme de krav såvel patienter, pleje- og rengøringspersonale stiller.
Er resistens overfor bakterier, møl, samt støvmider.

Føj til huskeliste

Seniorshop ApS
Søborg Hovedgade 44
2860 Søborg

Brandhæmmende sengesæt 3 dele

Brandhæmmende sengesæt 3 dele

Sengelinned i 100 bomuld. Specielbehandlet med et selvslukkende materiale, der hinder antænding af linnedet. Kravene til brandhæmmende sengetøj er opfyldt i henhold til IMO RES.A.688 (17) Norge. Pude-og dynebetræk og lagen er lyseblåt. Der bør anvendes flammehæmmende dyne-, pude og evt. -rullemadras for at opnå optimal sikkerhed.

Føj til huskeliste

Seniorshop ApS
Søborg Hovedgade 44
2860 Søborg