Carl Oscar rollator m. underarmsstøtter



Carl Oscar med underarmstøtter har store luftdrevne hjul, som gør, at den kan passere forhindringer. Armstøtterne kan justeres i afstand fra puden til håndtaget og indstilles i skråstilling mod midten. Bremserne aktiveres ved at trække i bremsehåndtaget, låsen ved at skubbe fremad. Modellen er sammenklappelig og leveres i fire bredder.

Klassificering
12 06 12 07 - Gangborde med adskilte underarmsstøtter



Produktserien indeholder 4 produkter.
Produktserien indeholder desuden 1 udgået produkt. Inkludér udgåede produkter.

Tekniske data opsummeret

Tekniske data vedrørende produkt 1 til 4 i produktserien. Klik på et HMI-nr for at se alle detaljer vedrørende et enkelt produkt.

Produkt 1 - 4
Egenskab/HMI-nr.25034250362503325035
Indendørs brugJAJAJAJA
Udendørs brugJAJAJAJA
HvilesædeJAJAJAJA
SammenklappeligJAJAJAJA
Kan forsynes med kurvJAJAJAJA
Højde støtteanordning, min. (cm)1079510795
Højde støtteanordning, max. (cm)126114126114
Længde, max. (cm)828282,582
Vægt (kg)11,711,711,511,5
Brugervægt, max. (kg)125125125125
Udvendig bredde, max. (cm)72726767
Indvendig bredde, max. (cm)
Målt mellem underarmsstøtterne.
57423752
Sædehøjde, min. (cm)--6454
Sædehøjde, max. (cm)--6454