Alle produktoplysninger er leveret af forhandlere. Social- og Boligstyrelsen har intet ansvar for hverken indhold, oprindelse, fejl og mangler eller nogen form for skade, der måtte følge af brug af oplysningerne. Social- og Boligstyrelsen har ikke bemyndigelse til at godkende produkter, og vurderer ikke produkternes kvalitet. Ok, fjern denne besked.
Vibrationsslange
Vibrationsslange til stimulering af sanser. Giver en stor taktil stimulation med tydelige vibrationer. Man oplever en dejlig fornemmelse i kroppen, når man sidder med slangen. Vibrationsslangen kan indstilles til to vibrationsstyrker.
Findes i flere farver og med forskellig overflade
Længde 120 cm og 4 cm Ø.
Der monteres 1 stk C-batteri i hver ende
Findes i flere farver og med forskellig overflade
Længde 120 cm og 4 cm Ø.
Der monteres 1 stk C-batteri i hver ende
Klassificering
04 28 09 10 - Andre redskaber til sensorisk stimulation
Produktserien indeholder 1 produkt.
Produkt 1 af 1
Vibrationsslange
HMI-nr.
143054
Registreringsdato
16-01-2025
Sidst opdateret
25-03-2025
Egenskaber
Gynge/hængekøje
NEJ
Prøvningsoplysninger
Ingen prøvningsoplysninger 
Forhandleren har ikke dokumenteret, at produktet er prøvet efter en relevant standard. Eksempler på relevante standarder for denne type produkt
EU produktsikkerhedslovgivning 
Forhandlerens oplysninger om produktet i forhold til EUs produktsikkerhedslovgivning. Læs mere om hvad dette betyder
Udelukkende omfattet af den generelle produktsikkerhedsforordning/-direktiv og uden CE-mærkning